Slavnosti květin

Když se řekne Japonsko a jaro, tak si většina lidí nejspíše vybaví rozkvetlé sakury. Ty samozřejmě tvoří pomyslný pilíř domečku z květin, ale v Japonsku je k obdivování daleko větší množství nejrůznějších rozkvetlých stromů, keříků či květin.
 
Na počest rozkvetení daných druhů se často pořádají slavnosti, takže se můžeme setkat se slavností (祭) pěnišníků (躑躅), vistárií (藤), hortenzií (紫陽花),pivoněk (牡丹), tulipánů (チューリップ), švestek (梅) a mnoha dalších. Slavnosti jsou doprovázené všudypřítomnými stánky, které nabízejí nejrůznější jídlo,pochutiny, alkohol, ale také zábavu pro děti v podobě lovení zlatých rybiček, střelnice či házení kroužků.
 
Termín slavností závisí na době rozkvětu jednotlivých druhů květin a hlavní doprovodný program je naplánován tak, aby se shodoval s úplným rozkvětem daného druhu (満開). Všechny informace jsou průběžně aktualizovány na webech jednotlivých chrámů, svatyní či parků,ve kterých se slavnosti odehrávají. Takže stačí do vyhledavače zadat jméno vaší oblíbené květiny a místo, kde se nacházíte, a zcela jistě Vám nabídne nějakou slavnost v okolí.
 
Předevsím o víkendu a v době plného rozkvětu jsou tyto slavnosti vyhledávaným cílem rodin s dětmi, zamilovaných párů, dívčích skupin i skupin obyvatel dříve narozených, kterých je ovšem více přes pracovní týden, kdy si narozdíl od zaměstnané mladší generace mohou dovolit slavnost navštívit. Proto pokud můžete, je jistě lepší tyto slavnosti navštívit během týdne, abyste se vyhnuli největším tlačenicím.