Poznejte opravdové Japonsko

Chtěli byste se podívat do Země vycházejícího slunce, ale nelákají Vás hromadné zájezdy cestovních agentur? Potom jste na správné adrese. Na základě konzultace s klienty a vyslechnutím jejich přání a požadavků sestavíme zájezd přesně jim na míru. Na cestu na Dálný východ do Země vycházejícího slunce se mohou následně vydat s japonsky mluvícím průvodcem, který má bohaté zkušenosti s životem v Japonsku, japonskou kulturou a navíc Japonsko procestované od Hokkaida po Okinawu včetně míst, která ani většina Japonců nikdy nenavštívila. V případě, že se klienti rozhodou jet sami bez japonsky hovořícího průvodce, vybavíme je detailním plánem zájezdu obsahujícím detailní informace o ubytovacích zařízení, dopravě, způsobu přístupu k jednotlivých památkám a to včetně map tak, abychom jim co nejvíce zjednodušili orientaci.

Nabízíme např. tematické zájezdy jako památky UNESCA, po stopách buddhismu, poutníky na Šikoku, po stopách křesťankství, moderní architektura, potápění na Okinawě, toulky japonskými Alpami či pro milovníky jídla gurmánské tour.

Ostrov Hokkaidó

(Cesta kolem severního moře)

Nejseverněji položený a druhý největší z japonských ostrovů oplývá nádhernou přírodou. Na rozdíl od ostatních japonských ostrovů se zde kvůli vyšší zeměpisné šířce, menšímu počtu měst i lidí teplota pohybuje pod 30˚C, a tak Hokkaidó od jara do podzimu vyloženě vybízí k túrám po národních parcích či kolem jezer. V zimě jsou pak pro náruživé sportovce připravena lyžařská střediska. Za návštěvu stojí jistě také Sněžný festival v Sapporu, noční pohled na město Hakodate z přilehlých kopců či věznice v Abaširi.  

Ostrov Honšú

(Hlavní ostrov)

Největší a nejvíce obydlený z japonských ostrovů se skládá z pěti regionů (Tóhoku, Kantó, Čúbu, Kansai a Čúgoku), které se od sebe liší přírodními a klimatickými podmínkami, kulturními či gastronomickými tradicemi, jazykem i současným způsobem života, a tak návštěvníkům nabízí širokou škálu zajímavostí a zážitků. Pro zájemce o historii jsou to v první řadě bývalá hlavní města Nara, Kamakura a Kjóto, ve kterých na Vás i po několika staletích dýchne duch doby jejich největší slávy a která nabízejí návštěvu množství tradičních chrámů či svatyní, ale také si zde můžete zkusit některé z tradičních umění či se alespoň na chvíli proměnit v Japonce dávných dob a zakusit procházku městem v tradičním kimonu. Naopak pro milovníky moderní architektury a nákupů je jako stvoření Tokio, Jokohama či Ósaka. Na Honšú se nachází také hlavní chrámové komplexy všech předních buddhistických škol Tendai, Šingon či Zen i nejdůležitější šintoistická svatyně v Ise. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří mají rádi přírodu a sport. Nachází se zde mnoho míst s krásnou přírodou jako např. japonské Alpy, Okutama, Hakone, Kumano či okolí Fudži a jejích jezer. Je zde také mnoho tradičních japonských lázní a to i těch vnitřních i vnějších, do kterých se v prefektuře Nagano chodí vyhřívat i místní opice. V neposlední řadě jsou pak lákadlem tři nejkrásnější scenérické pohledy v Japonsku, které můžete spatřit na ostrovech Mijadžima a Macušima a v zálivu Mijazu písečný most Amanohašidate.

Ostrov Kjúšú 

(Devět provincií)
Třetí největší ostrov Japonska se nachází jižně od ostrova Honšú a západně od ostrova Šikoku. Kjúšú v sobě skrývá mnoho historických pokladů. Ať již v podobě města Nagasaki, které se po světě proslavilo jako druhé město, na něž byla svržena atomová bomba, ale zároveň v době Edo bylo jediným městem, do nějž mohly připlouvat holandské lodě a umožňovali tak kontakt se Západem, nebo souostroví Gotó či Šimabarská pláň. Dále nabízí tradiční lázně Beppu pro lidi toužící po odpočinku a relaxaci, pro milovníky šóčú kagošimskou specialitu a také sledování velryb na širém moři či toulky přírodou v okolí sopky Asó. 

Ostrov Šikoku

(Čtyři země)
Ostrov se nachází jižně od hlavního ostrova Honšú a východně od ostrova Kjúšú.  Je nejméně obydlený a nejmenší ze čtyř hlavních ostrovů. S trochou odvahy, dostatečnou fyzickou kondicí a dostatkem času jej lze dokonce obejít celý pěšky tak, jak to dělají poutníci při své cestě po 88 svatyních.   

Souostroví Okinawa

Nejjižnější a nejteplejší souostroví Japonska, kde se mísí vlivy původní, čínské i japonské kultury. Proto se zde např. hojně jí vepřové maso či na dlouhověkost působící gója, mluví dialektem, kterému ani Japonci z ostatních ostrovů nerozumí, dodržují se speciální rituály a obecně zde život běží pomaleji než v jiných částech Japonska. Kromě toho Okinawa nabízí svědectví o 2. světové válce, vlastní pivovar či křišťálově čisté moře přímo stvořené pro potápění či šnorchlování.   

Cesta za jídlem